Rekuperačné jednotky

Lokálne rekuperačné jednotky bez drahých rozvodov a inštalácií

V tejto kategórii Vám ponúkame systém, ktorý zabezpečuje čerstvý vzduch počas celého dňa a to všetko bez nutnosti otvorenia okna. Klasické vetranie ako ho poznáme je totižto spojené s vysokými stratami tepelnej energie, čo sa výrazne prejavuje v účtoch za energiu. Preto radšej v zime nevetráme alebo vetranie úplne minimalizujeme. Vetrať však treba, aby sme žili v zdravom a hygienicky nezávadnom prostredí. Vetranie zabezpečuje nielen prívod čerstvého vzduchu ale aj optimálnu vlhkosť, čím bráni vzniku plesní. Pre tento účel sa na trhu objavili rekuperačné jednotky. Možno poznáte také rekuperačné jednotky, ktoré vyžadujú, aby sa o nich uvažovalo už pri samotnej výstavbe, nakoľko je potrebný projekt rekuperácie a rozvody.
My Vám však ponúkame jednoduchšie riešenie pomocou decentralizovaných lokálnych rekuperačných jenotiek, ktoré sú vhodné nielen pri novostavbe ale aj pri dodatočnej inštalácii a nevyžadujú si žiadne drahé rozvody.

 

Poznáte systém riadeného vetrania s rekuperáciou tepla s jednoduchou montážou do obvodovej steny?
Ak áno, kliknite sem a prejdite rovno na našu ponuku lokálnych vetracích jednotek s rekuperáciou tepla montovaných do obvodovej steny. Ak takéto rekuperačné jednotky ešte nepoznáte, alebo sa chcete dozvedieť viac, čítajte ďalej :)

decentralna-rekuperacia.jpg

Význam rekuperácie

Rekuperácia, inak povedané spätné získavanie tepla, je proces, pri ktorom privádzame do miestnosti  čerstvý vzduch z exteriéru a jeho teplotu upravujeme tak, že tento vzduch predhrievame teplým vzduchom, ktorý z miestnosti odvádzame. Rekuperačná jednotka dokáže zabezpečiť, že odvádzaný vzduch odovzdá privádzanému vzduchu až 90 % tepla.

Výhody decentralizovanej lokálnej rekuperácie

Decentrálne lokálne jednotky, ktoré Vám ponúkame, sa inštalujú priamo do obvodovej steny, upravujú vzduch v miestnosti, v ktorej je rekuperačná jednotka nainštalovaná a v porovnaní s centrálnymi jednotkami majú výrazne nižšiu obstarávaciu cenu.
Ide o systém vetrania bez drahých rozvodov a inštalácií. Takúto decentralizoivanú lokálnu rekuperačnú jednotku nainštaluje akýkoľvek murár rovnako ako aj bežný ventilátor či digestor. Nie je potrebný žiaden projekt rekuperácie ani žiadne rozvody.

decentralna-rekuperacna-jednotka.jpg

 Princíp lokálnej rekuperácie

Lokálna rekuperácia s montážou do obvodovej steny pracuje v štyroch fázach.
1. fáza:
Vysávanie menej kvalitného vzduchu zvnútra miestnosti do exteriéru po dobu 70 sekúnd. Počas tejto doby odoberá keramický akumulátor teplo z odsávaného vzduchu.
2. fáza:
Po 70-tich sekundách nastáva tepelné nabitie akumulátora. Pomocou regulátora nastane zmena smeru otáčok ventilátora.
3. fáza:
Ventilátor po zmene smeru otáčok nasáva vonkajší chladný čerstvý vzduch, ktorý následne prechádza cez akumulátor, v ktorom je naakumulované teplo, čím sa privádzaný vzduch ohrieva a do miestnosti vstupuje ohriaty. Nasávanie čerstvého vzduchu z exteriéru trvá 70 sekúnd.
4. fáza:
Po 70-tich sekundách sa vyčerpá teplo v akumulátore, preto sa pomocou regulátora opäť zmení smer otáčok ventilátora a systém vetrania sa dostáva naspäť do prvej fázy.

Výrobcovia: Vaillant | Vortice |

Rekuperačné jednotky podľa ceny

Vaillant recoVAIR VAR 60/1 D zostava lokálnych rekuperačných jednotiek Vaillant recoVAIR VAR 60/1 D zostava lokálnych rekuperačných jednotiek

V zostave 2 kusy!
Na objednávku (cca 1 týždeň)
MOC: 1060.00 € *
830.75 €
Cena s DPH: 996.90 €
zvýhodnená cena zostavy

2x recoVAIR VAR 60/1 D, 2x montážna rúra, 2x kryt na vonkajšiu stenu, diaľkové ovládanie

Vortice VORT HRW20 MONO rekuperačná jednotka Vortice VORT HRW20 MONO rekuperačná jednotka

Regulované vetranie bez drahých rozvodov a inštalácií.
Na externom sklade(+5 dní)
MOC: 608.64 € *
507.20 €
Cena s DPH: 608.64 €

decentrálna rekuperačná jednotka pre montáž do steny, až 40m3/hod,

Poradíme s výberom, preveríme dostupnosť tovaru. Píšte alebo volajte!
Tel.č.: 033 / 7733 333 alebo +421 910 910 002 (Po - Pi 8:00 - 15:30)
Ďalšie produkty z kategórie:  Rekuperačné jednotky
*Zobrazovaná dostupnosť tovaru je len informatívna! Stav tovaru na sklade sa každú minútu mení, preto informujte sa na skutočnú dostupnosť.
MOC = Maloobchodná cena = bežná cena v kúpeľňových štúdiách.

 
JoomlaWatch Stats 1.2.9 by Matej Koval
Vyhľadajte produkt podľa názvu