Clage

Clage prietokový ohrievač

Nemecká firma Clage sa špecializuje na výrobu elektrických prietokových a zásobníkových ohrievačov, ktoré sa vyznačujú maximálnou hospodárnosťou prevádzky. Výrobca ponúka vysokú kvalitu a dlhú životnosť. Ohrievače Clage zabezpečujú úsporný a ekologicky šetrný spôsob dodávky teplej vody. Aktuálne patria medzi popredné prietokové ohrievače dostupné na slovenskom trhu.

Ako funguje prietokový ohrievač?

Prietokový ohrievač Vám zohreje len toľko vody, koľko práve potrebujete. Vyznačuje sa vysokou úsporou elektrickej energie, vody a taktiež kompaktnými rozmermi. Inštalácia sa zvyčajne robí priamo na miesto odberu vody. Prietokové ohrievače vody sa rozdeľujú na tlakové a beztlakové, rovnako ako aj pre použitie na jedno alebo viac odberných miest. Sú vhodné skôr do menších domácností. Na tlakový prietokový ohrievač je možné použiť akúkoľvek batériu, beztlakový musí byť zapojený na špeciálnu beztlakovú batériu - trojcestnú. Pozrite si preto:

Clage prietokový ohrievač podľa výkonu

Ak hľadáte prietokový ohrievač k umývadlu alebo drezu pozrite si našu ponuku malých prietokových ohrievačov s prietokom 2 l/min. Kompaktné prietokové ohrievače s prietokom 5 l/min zabezpečia dostatok teplej vody pre drez, umývadlo aj sprchový kút. Pre zaistenie potreby vody v celej domácnosti si pozrite našu ponuku komfortných prietokových ohrievačov s prietokom 4-10 l/min.

 

Ako vybrať správny prietokový ohrievač do kuchyne?

V prvom rade je treba rozhodnúť, či budete mať aj umývačku riadu alebo nie.

Ak máte umývačku riadu a ručne občas niečo opláchnete, nie je nutné mať výkonný prietokový ohrievač k drezu. Úplne vám postačí malý prietokový ohrievač s rozsahom výkonu 3,5-6,5 kW, napríklad typ MBH s výkonom 4,4-5,7 kW. Je však potrebné si podrobne prečítať popis k danému výrobku. Ak ešte nemáte kúpenú batériu, je pre vás výhodné kúpiť prietokový ohrievač s batériou.

Ak nemáte umývačku riadu alebo viac využívate ručné umývanie, budú pre vás ideálne produkty z našej ponuky prietokových ohrievačov do kuchyne s rozsahom výkonu 11-13 kW. Väčšina je určená pre trojfázové napätie. V popise konkrétneho výrobku je potrebné si pozrieť, či má vývody umiestnené hore alebo dole.

Ako vybrať správny prietokový ohrievač do kúpeľne?

Najlepším riešením pre malú kúpeľňu so sprchovým kútom sú kompaktné prietokové ohrievače s rozsahom výkonu 11-13 kWprietokom 5 l/min. Vďaka kompaktným rozmerom 29 x 18 x 11 cm a elegantnému dizajnu ich nemusíte skrývať. Ak však chcete zaistiť potrebu vody v celej domácnosti, pozrite si našu ponuku prietokových ohrievačov vody do kúpeľne, ktorých rozsah výkonu je 18-27 kW a prietok vody 4-10 l/min.

Clage prietokový ohrievač podľa odberného miesta


 
JoomlaWatch Stats 1.2.9 by Matej Koval
Vyhľadajte produkt podľa názvu