Ocenenia

overene-zakaznikmi.pngKupelne Sanita - návštevnosť


V tomto obchode práve nakupuje: 1 Zákazník
13 Veľkoodberatelia
 
Tepelné čerpadlá, solárne zásobníky  arrow  Solárne systémy

Solárne systémy, komplet zostavy

Využívanie obnoviteľných zdrojov prostredníctvom spracovania slnečnej energie je už niekoľko rokov celosvetovým trendom. Na trhu dostupné solárne systémy a solárne kolektory dokážu ohrievať vodu na vykurovanie bazénov či skleníkov. Pri  budovách s podlahovým vykurovaním ( nízkoteplotné vykurovacie systémy) je možné solárne panely využiť aj na podporu vykurovania. Slnečné kolektory premieňajú slnečnú energiu na tepelnú energiu, a tak v domácnosti pokrývajú 50-70% celoročnej potreby teplej vody. V letných mesiacoch je účinnosť solárnych panelov takmer 100%.

Na celkové množstvo slnečnej energie dopadajúcej na slnečné kolektory a spracované solárnym systémom vplývajú 4 dôležité faktory:

1. Priemerná intenzita slnečného žiarenia závislá od lokality

2. Miestne prírodné podmienky – tieniace objekty

3. Znečistenia ovzdušia

4. Nadmorská výška

Pri porovnaní miest s najvyššou a najnižšou intenzitou slnečného žiarenia dostávame rozdiel v množstve dopadajúceho slnečného žiarenia iba 13%. Tento rozdiel vzniká hlavne v letnom období. V zime je rozdiel dopadajúceho slnečného žiarenia v jednotlivých lokalitách minimálny, pretože solárny systém využíva difúzne slnečné žiarenie – rozptýlené svetlo medzi mrakmi.

Vplyv miestnych podmienok na intenzitu slnečného žiarenia:

Slnečné kolektory je vhodné umiestniť na nezatienenú stranu s južnou orientáciou. Solárne panely  sa neodporúča umiestňovať v blízkosti tieniacich objektov, ako sú komíny, vysoké stavy, stĺpy a pod. Taktiež nie je vhodné solárne panely umiestniť do úzkych dolín v horskom prostredí a do miest s častou inverziou a hmlistým počasím.

Vplyv znečistenia vzduchu na intenzitu slnečného žiarenia:

Znečistenie vzduchu smogom spôsobuje odrážanie slnečného žiarenia a jeho premenu na difúzne žiarenie. Tento vplyv je náročné kvantifikovať a na území Slovenska ho môžeme považovať za zanedbateľný.

Vplyv nadmorskej výšky na intenzitu slnečného žiarenia:

Intenzita slnečného žiarenia sa s nadmorskou výškou mení o cca 5-7% každých 1000 metrov.

solarny-system.jpg


Premena slnečného žiarenia na tepelnú energiu sa nazýva fototermálna konverzia. Na jej princípe pracujú slnečné kolektory. Cez absorpčnú plochu nastáva transformácia  dopadajúceho slnečného žiarenia na tepelnú energiu, ktorá je následne odovzdaná teplonosnej látke.

V našej ponuke nájdete výhodné solárne zostavy, ktoré tvorí primárne solárny zásobník a solárne kolektory. Solárny zásobník je určený pre použitie v kombinácii so slnečnými kolektormi. Ohrev úžitkovej vody v zásobníku nastáva prednostne solárnym výmenníkom. Ak príkon zo solárneho zariadenia nie je dostačujúci, úžitková voda sa môže dohrievať z kotla alebo pomocou elektrického vyhrievacieho telesa.

Solárne systémy podľa ceny

Protherm HELIOSET FES2 250 BM solárna zostava kolektory+zásobník Protherm HELIOSET FES2 250 BM solárna zostava kolektory+zásobník
Na objednávku
MOC: 2550.00 € *
1 987.91 €
Cena s DPH: 2 385.49 €


zvýhodnená cena zostavy

kolektory: vertikálne, zásobník: bivalentný s objemom 246 l

Protherm solárna zostava HELIOSET 2.250C VT Protherm solárna zostava HELIOSET 2.250C VT
Na objednávku
MOC: 2550.00 € *
1 966.76 €
Cena s DPH: 2 360.11 €


zvýhodnená cena zostavy

solárny set: 250 l zásobník, 2 solárne panely, reguláciu s čerpadlom a snímačmi teploty

Poradíme s výberom, preveríme dostupnosť tovaru. Píšte alebo volajte!
Tel.č.: 033 / 7733 333 alebo +421 910 910 002 (Po - Pi 8:00 - 15:30)
Ďalšie produkty z kategórie:  Tepelné čerpadlá, solárne zásobníky  arrow  Solárne systémy
*Zobrazovaná dostupnosť tovaru je len informatívna! Stav tovaru na sklade sa každú minútu mení, preto informujte sa na skutočnú dostupnosť.
MOC = Maloobchodná cena = bežná cena v kúpeľňových štúdiách.

 
JoomlaWatch Stats 1.2.9 by Matej Koval