Schock drezy  arrow  Drezy do kuchyne

Drezy do kuchyne

Drezy do kuchyne sa v dnešnej dobe vyrábajú z rôznych materiálov, majú zaujímavé tvary a rozmanité farebné prevedenia. V našej ponuke nájdete kuchynské drezy vyrobené z kvalitného materiálu – granit.

Granit je materiál, vďaka ktorému sú granitové kuchynské drezy odolné voči vysokým teplotám, oderu, poškriabaniu a usadzovaniu nečistôt. Základnou zložkou pri výrobe granitových drezov je drvený kameň (žula, kremeň), ktorý tvorí 80% výrobnej zmesi. Ďalšou zložkou je akrylátové spojivo v zastúpení 15% a farbivo s podielom 5 %, ktoré je homogénne v celom objeme. Granitové kuchynské drezy sa vyznačujú hodvábnym, kamenitým a jemne pórovitým povrchom.

Prečo uprednostniť granitový drez pred nerezovým?
Pri nerezových drezoch dôsledkom nízkeho a nekvalitného legovania ocele ušľachtilými kovmi dochádza k hrdzaveniu. Hrdza sa môže objaviť taktiež na miestach, kde nie je nerezový plech dostatočne homogénny. Na trhu je niekoľko kvalitatívnych tried. Preto sa neodporúča na nerezovom dreze šetriť. Pravdou však je, že aj kvalitné nerezové drezy môžu získať hrdzavitosť od hrdzavejúcih predmetov, ktoré v kuchyni bežne používame. Ďalšou nevýhodou nerezových drezov je, že pri nedostatočnej tuhosti nerezového plechu hrozí pretlačenie. Čím viac nerovností, tým sa kuchynský drez horšie čistí.

Táto kategória je prázdna. Informujte sa na dostupnosť telefonicky alebo nám napíšte email!

 
JoomlaWatch Stats 1.2.9 by Matej Koval
Vyhľadajte produkt podľa názvu